ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166251
*
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:13:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 11:38:45
1
2.200 kr
6/10 17:26:15
2
2.200 kr
6/10 17:26:15
1
2.200 kr (Budbetjänt)
6/10 17:28:50
2
2.400 kr
6/10 18:33:46
2
2.600 kr
6/10 19:32:47
3
2.600 kr
6/10 19:32:47
2
2.600 kr (Budbetjänt)
6/10 19:33:09
3
2.800 kr
6/10 19:48:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 916 6251
Spegel
med konsol, Nyrokoko, höjd: 210+ 30
Kondition: skadad
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 11:38:45 | 1 | 2.200 kr |
6/10 17:26:15 | 2 | 2.200 kr |
6/10 17:26:15 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 17:28:50 | 2 | 2.400 kr |
6/10 18:33:46 | 2 | 2.600 kr |
6/10 19:32:47 | 3 | 2.600 kr |
6/10 19:32:47 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
6/10 19:33:09 | 3 | 2.800 kr |
6/10 19:48:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol nyrokoko spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29